צריבה אומנותית על עץ

הזמנת-שירותי-חיתוך-וחריטה-בלייזר-1

צריבה אומנותית על עץ פתחה עולם רחב של אפשרויות.
למעשה הצריבה (או בשמה הלועזי פירוגרפיה) היא טכניקה מסורתית של ציור באמצעות אש על גבי משטח עץ או משטחים אחרים כמו עור או פרספקס.

איך תהליך הצריבה מתבצע ?

בכדי לבצע צריבה על עץ צריך כמובן מיכשור מתאים שדורש השקעה של עשרות אלפי ומאות אלפי שקלים כך שזהו לא עסק זול, אך יכול להיות משתלם במיוחד.
כיום עם התקדמות הטכנולוגיה ישנה יותר מודעות להתאמה אישית של מוצרים, כך שיותר ויותר אנשים מעזים לנסות ולדרוש מוצרים עם ציור אישי שהם בוחרים, מתנות עם תמונה אישית של בן הזוג ועוד המון.
בעקבות זאת הביקוש לצריבה אומנותית עלה בכל החומרים ובייחוד בעץ שכן בצריבה מסוג כזה יש לנו את האפשרות לענות על צרכיהם השונים והאישיים של לקוחות עסקיים בכלל ופרטיים בפרט.

לדוגמא, נוכל לבצע צריבה על מגן עץ טלפון בין אם מדובר בתמונה ובין אם מדובר במשפט מסויים שהלקוח בחר ובאמצעות העומקים השונים שנוצרים והבדלי הגבהים נוצרת אשליה של תמונה על גבי העץ.
הטכניקה הזו דורשת התמחות וניסיון כדי ללמוד איך העץ מגיב לחוזקים השונים של הלייזר ולמהירות שאנחנו בוחרים.

ככל שעוצמת הלייזר תהיה יותר גבוהה כך הצריבה תהא יותר חזקה וברורה עד לגבול מסויים שבו החומר יתחיל להישרף, ולכן צריך לדעת גם לשחק עם המהירות שבה הלייזר זז.
אך ישנם עוד פרמטרים שונים שיכולים לסבך את העבודה, כמו סוג העץ והגוון שלו.
ישנם עצים בהירים יותר שאליהם לא נדרשת עוצמה גדולה מדי מאחר והתוצאה של הצריבה נמדדת בהבדלים בין הגוון המקורי של העץ לבין הגוון שנוצר בעקבות תהליך הצריבה האומנותית.

תהליך הצריבה ייצור גוונים כהים יותר ויגלף את העץ לפי המודל שבחרנו להפעיל במכונה (הוקטור).
כך למעשה, אם נרצה לצרוב על סוג עץ כהה יותר כנראה שתידרש יותר עוצמה בכדי להשיג תוצאה ברורה אבל לרוב נעדיף סוג עץ בהיר יותר בכדי לא להסתבך.
יחד עם זאת ניתן לבצע גם צריבה על חומרים נוספים כמו עור או נייר, אך חשוב לשים לב לכמה פרמטרים גם בנושא זה.

אם אנחנו מבצעים חריטה על עור, חשוב לוודא שהוא עור אמיתי ולא מזוייף מאחר ועור לא אמיתי פולט כימיקלים רעילים שיכולים לפגוע בנשימה שלנו בעת פליטת הגזים.
בצריבה על נייר כמובן גם כן אפשר להשיג תוצאות מדהימות ויש ניירות מיוחדים במיוחד למטרה הזו כמו נייר אקוורל כבד.
זיכרון שבתהליך הצריבה תמיד נפלטים גזים כתוצאה מהפרדת המולקולות שהלייזר גורם, אומנם לא כולם רעילים אף פעם לא מומלץ לשאוף את הגזים שנוצרים כתוצאה מהתהליך ולכן חשוב מאוד לא לשהות באזור שבו נפלטים הגזים.

קח אותי לחנות!
שלח הודעה
1
היי,כאן שימי :)
צריך עזרה בוואצפ ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)